GO GREEN

E T Y C Z N A  P R O D U K C J A

Od początku prowadzenia marki ogromną wagę przykładamy do tego, w jaki sposób powstają nasze ubrania. To oczywiste, że stawiamy na świetną jakość, bo tylko ubrania wysokiej jakości będą służyć Ci przez długi czas i są w stanie zagwarantować wyjątkowy komfort noszenia. Ale równie ważne było dla nas, kto i gdzie je szyje.

Dlatego macie pewność, że wszystkie ubrania z naszą metką powstają w Polsce. Od konstrukcji, po przyszycie metki DayShift. Nasze kolekcje powstają w dwóch niewielkich pracowniach, w których panuje rodzinna atmosfera. Często je odwiedzamy - dzięki temu wiemy, kto szyje nasze ubrania.

Polska produkcja to nie tylko łatwiejsza kontrola jakości, wspieranie naszej gospodarki i polskich przedsiębiorców, ale także krótszy łańcuch dostaw, który wspólnie pomaga nam dbać o naszą planetę.

 
 

 

 

 

T R O S K A  O  Ś R O D O W I S K O

Nasze ubrania odbieramy ze szwalni na wieszakach lub w workach wielokrotnego użytku, a następnie sami je magazynujemy. W ten sposób unikamy używania plastikowych woreczków, w które paskuje się osobno każdą sztukę odzieży. Gdy składasz zamówienie, Twoje nowe ubranie pakujemy do małego, bawełnianego woreczka. Następnie do kartonu zaklejanego papierową taśmą i tak trafia do Twoich rąk. Karton z papierową taśmą nadaje się do recyklingu, a woreczek można wykorzystać w podróży, czy na zakupach.

Tworząc kolekcje staramy się, by powstawało jak najmniej odpadów. Materiały kroimy tak, by uzyskać jak największą wydajność. Szyjemy małymi partiami lub wprowadzamy produkty do przedsprzedaży, by oszacować zainteresowanie danym modelem i uniknąć nadprodukcji ubrań. Nie chcemy marnować ludzkiej pracy, materiałów i energii potrzebnej do ich wytworzenia.

Nasze papierowe metki są drukowane na cienkich, niepowlekanych kartonikach, dlatego nadają się do recyklingu. Do każdej sztuki ubrania przywiązujemy je bawełnianym sznureczkiem. Bez zbędnego plastiku.

 

 
M A T E R I A Ł Y  I  C E R T Y F I K A T Y

Lenzing - to międzynarodowa grupa, która od ponad 80 lat zajmuje się produkcją włókien wiskozowych na bazie drewna, włókien modalnych, włókien lyocell. Kupując ubranie z oznaczeniem Lenzing, masz gwarancję, że zostało ono wyprodukowane minimalizując zużycie wody i zasobów naturalnych, oraz powstało z drewna pochodzącego z certyfikowanych źródeł.

Oeko-Tex® - widząc ten znak, masz pewność, że materiały, z których wykonano ubranie zostały przebadane pod kątem zawartości substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka oraz dla środowiska. Certyfikat potwierdza, że materiał jest w pełni bezpieczny dla skóry i jest pozbawiony m.in. pestycydów, formaldehydu, barwników rakotwórczych, czy zabronionych barwników azowych. 

Tencel™ - całkowicie biodegradowalne włókno, powstające w wyniku rozpuszczenia celulozy drzewnej. Do jego produkcji używa się wyłącznie bezpiecznych dla człowieka i środowiska substancji. Tencel doskonale reguluje temperaturę i oddycha, dzięki czemu nadaje się do noszenia przez cały rok. 


Cupro - jest całkowicie biodegradowalnym włóknem pochodzenia roślinnego, niezwykle lekkim i przyjemnym dla skóry. Często jest porównywane z jedwabiem. Cupro wygląda bardzo szlachetnie i i świetnie układa się na sylwetce.Modal® - to włókno celulozowe, do produkcji którego wykorzystuje się znacznie mniej wody niż do produkcji wiskozy czy bawełny. W naszych kolekcjach wykorzystujemy certyfikowany Modal®, którego włókna produkowane są głównie z drewna bukowego, pozyskiwanego ze zrównoważonych lasów półnaturalnych w Austrii i krajach sąsiednich. Jest wyjątkowo miękki, trwały i posiada charakterystyczny atłasowy połysk.

 

 

Staramy się szyć nasze kolekcje z jak najbardziej naturalnych materiałów, jednak czasem w naszych ubraniach znajdziesz domieszki włókien sztucznych. Choć chcemy unikać poliestru, zdarza się, że materiały z jego domieszką są znacznie bardziej trwałe. Poliester nie uchodzi za ekologiczny, jednak tak samo nie jest ekologicznym szycie ubrań, które niszczą się i mechacą po kilku założeniach. Dlatego zawsze staramy się znaleźć złoty środek. W 100% naturalne materiały wybieramy wtedy, gdy mamy pewność, że ich trwałość spełnia nasze wymagania. Jeśli masz pytania odnośnie konkretnych materiałów, które wykorzystujemy w naszych kolekcjach, napisz do nas - jesteśmy po to, by rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl